Rośnie zapotrzebowanie na usługi lecznicze i relaksacyjne. Powstaje coraz więcej ośrodków SPA

Lipiec 21 2017 09:43AM

Weekend w SPA to najlepsza propozycja dla osób, którym w nawale obowiązków trudno wygospodarować czas na codzienną pielęgnację ciała i regularne zabiegi kosmetyczne. W salonach usytuowanych w centrum miasta bądź w klimatycznych hotelach można nie tylko odpocząć, lecz także ustalić indywidualny harmonogram zajęć bądź zabiegów ściśle dopasowany do konkretnych potrzeb organizmu. Oferta jest szeroka – od kompleksowej regeneracji ciała, przez relaksujące masaże, po zabiegi odmładzające skórę twarzy.

Słowo SPA pochodzi z języka łacińskiego, gdzie wyrażenie „Sanitas Per Aquam” oznacza „Zdrowie dzięki wodzie”. Już od starożytności woda jest bowiem podstawą dbania o wygląd, kojarzy się także ze spokojem i wyciszeniem. Filozofia SPA nawiązuje do tradycji podróżowania do kurortów z życiodajnymi źródłami, które mają pomóc odzyskać zarówno zdrowie fizyczne, jak również duchową równowagę i witalność.

– SPA to jest bardzo szerokie pojęcie, właściwie określa się nim wiele rzeczy, które kojarzą się z relaksem, a więc jest i basen, i sauna, ale też oferta zabiegowa, która najczęściej w obiektach, które mianują się jako wellness & SPA, jest bardzo szeroka – mówi agencji Newseria Lifestyle Jolanta Łapińska, prezes Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris.

Salony SPA wciąż poszerzają swoją ofertę. Coraz częściej w jednym miejscu można zarówno skorzystać z profesjonalnych zabiegów regeneracyjnych, leczniczych masaży, terapii i zajęć jogi, jak i otrzymać fachowe porady dotyczące zdrowego stylu życia.

– Nasi klienci mają olbrzymią świadomość tego, jak dbać o skórę i co jest aktualnie bardzo innowacyjne na rynku. My oczywiście staramy się wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom i przygotowywać różnorodną ofertę, która jest bardziej holistyczna, czyli coś dla ciała i coś dla ducha. Więc z jednej strony w takich miejscach relaksujemy się, pływając i oglądając piękne widoki za oknem, z drugiej strony możemy skorzystać z innowacyjnych zabiegów w profesjonalnych gabinetach –tłumaczy Jolanta Łapińska.

Atmosfera panująca w SPA sprzyja relaksowi, a personel potrafi kompleksowo zadbać o urodę, zdrowie i wewnętrzną równowagę klientów. Całkowita regeneracja ciała i zmysłów jest możliwa również dzięki odpowiednio zaaranżowanym wnętrzom. Podczas weekendowego bądź dłuższego pobytu w takim miejscu można skorzystać z wielu różnorodnych atrakcji, a zabiegi dobrać odpowiednio do stanu organizmu.

– Wykonanie każdego z nich poprzedzone jest wywiadem kosmetycznym i diagnozą skóry, co pozwala dokładnie ocenić jej indywidualne potrzeby. Jeżeli przyjeżdżamy do SPA po relaks, aby odpocząć od codziennego zgiełku, stresu, to zdecydowanie warto postawić na zabiegi relaksacyjne, czyli zabiegi na ciało czy np. masaże orientalne, które nas przeniosą w egzotyczne kraje. A jeżeli myślimy o tym, żeby przez ten weekend stać się piękniejszym, młodszym i atrakcyjniejszym, to trzeba postawić na zabiegi pielęgnacyjne twarzy z zaawansowanymi technologiami i nowoczesnymi urządzeniami – wyjaśnia Jolanta Łapińska.

Salony odnowy biologicznej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy nie mają zbyt wiele wolnego czasu, ale chcieliby go dobrze wykorzystać na komfortową pielęgnację swojego ciała i odpoczynek. Jednak tryb pracy miejskich SPA i tych umiejscowionych w hotelach położonych za miastem nieco różni się od siebie.

– Tak naprawdę to są dwa różne światy, chociaż oferta jest bardzo podobna. W mieście musimy naszego klienta wyrwać z jego codziennego zgiełku, spróbować w trzy sekundy zrelaksować i zrobić mu najlepszy zabieg na świecie. Natomiast przekraczając próg naszego hotelu, tak naprawdę on już jest przygotowany na relaks, na odpoczynek i jest nam dużo łatwiej go zrelaksować. On jest już przyzwyczajony do tego, że większość czasu spędza w ubraniu swobodnym, a najczęściej w szlafroku, w związku z tym o wiele częściej robimy tam zabiegi na ciało, zabiegi pielęgnacyjne, masaże – wyjaśnia Jolanta Łapińska.

Salony SPA to już nie tylko wymarzone miejsce dla pań. Klientami takich obiektów coraz częściej są również mężczyźni, którzy towarzyszą swoim partnerkom bądź sami chcą o siebie zadbać.

– Mężczyźni przychodzą nie tylko na relaksacyjne i sportowe masaże po wysiłku fizycznym, lecz także takim normalnym zabiegiem jest dla nich pielęgnacja dłoni czy twarzy – mówi Jolanta Łapińska.

Rosnące zapotrzebowanie na usługi lecznicze i relaksacyjne powoduje, że w Polsce z roku na rok powstaje coraz więcej ośrodków SPA & Wellness. Koniunkturę na zabiegi napędzają już nie tylko kuracjusze z kraju, lecz także z zagranicy. Każdy z rodzajów SPA charakteryzuje się odmienną filozofią i opiera się na ściśle stworzonej koncepcji architektonicznej. To wszystko przekłada się na wykorzystanie różnych technologii, zabiegów i odpowiednio dobranych linii kosmetyków. Wszystko jest połączone w taki sposób, aby stanowiło całość.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Polacy wśród internautów najczęściej blokujących reklamy

  Na całym świecie ponad 200 mln internautów blokuje reklamy w przeglądarkach....

 • Ponad 7,5 mln polskich internautów blokuje reklamy

  Liczba polskich internatów blokujących reklamy szybko rośnie i przekracza już...

 • Dzieci spędzają średnio około 18 godzin tygodniowo w internecie

  Ponad połowa dzieci w wieku 10–15 lat ma urządzenia mobilne z dostępem do...

 • Większość internautów akceptuje mniej agresywne reklamy w sieci

  Reklama w internecie jest akceptowana przez większość odbiorców, o ile nie utrudnia...

 • Agencje PR nie są obecne w spółkach Skarbu Państwa

  Automatyzacja treści i schyłek mediów opiniotwórczych to jedne z ważniejszych...

 • Oklejanie samochodów sposobem na skuteczną reklamę Twojego biznesu

  Biznes rządzi się swoimi prawami i wymusza na biznesmenach kładzenie dużego nacisku...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.