Wysyłka opon kurierem – jak ją prawidłowo przygotować?

Listopad 28 2017 11:45AM

Sprowadzanie opon z zagranicy opłaca się zarówno w przypadku zamówień hurtowych, jak i na prywatny użytek. Aby jednak opona dotarła do nabywcy nieuszkodzona, musi zostać odpowiednio zapakowana.

Tegoroczny raport przygotowany przez serwis Oponeo.pl wskazuje na korzystny trend w branży oponiarskiej i sprzedaży aut w Polsce. Poza tym, branża oponiarska odnotowała średnio 2% wzrostu w całej Europie. W górę poszły też wskaźniki importu tańszych opon z zagranicy, a także ogólnej sprzedaży opon w Polsce. Rok 2016 okazał się bardzo dobry także pod względem sprzedaży nowych aut w Polsce – a więcej samochodów przekłada się oczywiście na większe zapotrzebowanie na opony (źródło: https://warsztat.pl/drukujpdf/artykul/51469). Finansowo bardzo opłacalny może okazać się zakup opony za granicą. Oczywiście jej import jest możliwy tylko wówczas, gdy zostanie ona odpowiednio przygotowana do wysyłki.

Przepisy dotyczące pakowania opon

Wysyłając opony, możemy skorzystać z usług kurierskich. Portale kurierskie, takie jak https://www.euro-paka.pl/, pozwalają na wpisanie parametrów paczki (wymiarów, masy) oraz porównanie ofert różnych przedsiębiorstw, które mogą dostarczyć przesyłkę do Polski. Pamiętajmy też o wymogach firm kurierskich co do odpowiedniego pakowania opon – w każdym zakładzie mogą obowiązywać nieco inne zasady. Zastosowanie się do przepisów jest szczególnie ważne w dobie automatyzacji sortowania przesyłek – niewłaściwie zabezpieczona opona nie tylko może ulec zniszczeniu, ale też stanowi zagrożenie dla innych paczek.

Opony powinny być pakowane pojedynczo, ale dalsze wytyczne różnią się pomiędzy firmami. Na przykład DPD wymaga po prostu owinięcia opony taśmą, na której powinna znaleźć się etykieta adresowa. Etykieta nie może być zakryta, a kod kreskowy powinien znaleźć się na rancie opony. Należy ją nakleić tak, aby była możliwie gładka – falowania i zgięcia nie mogą powstać zwłaszcza w miejscu, gdzie umieszczony jest kod. Z kolei firma UPS wymaga zapakowania opony w pojemnik tekturowy o właściwych wymiarach. Zalecone są pudła z tektury falistej o wysokiej wytrzymałości na rozerwanie. Puste przestrzenie wewnątrz pudełka można wypełnić zgniecionym papierem pakowym. Pudło zamykamy mocną, szeroką taśmą pakową. Nie można zaklejać go taśmą biurową, izolacyjną ani związywać sznurkiem. Etykietę należy przykleić na górze paczki.

Aby prawidłowo zapakować oponę, warto zapoznać się z wytycznymi zamieszczanymi przez poszczególne firmy kurierskie. Wówczas przesyłka dotrze na miejsce szybko i bez szkody.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Polacy wolą kupować własne mieszkania, niż je wynajmować

  Niespełna 5 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie na rynkowych zasadach. Ponad 80...

 • Rewolucja na rynku najmu

  Najemcy biur oczekują coraz nowocześniejszych koncepcji w wynajmie powierzchni....

 • Inwestycje w nieruchomości coraz popularniejsze

  Z racji na niskie oprocentowanie lokat bankowych Polacy coraz częściej inwestują...

 • Wynajmujemy apartament na wakacje – na co zwrócić uwagę?

  Wielu z nas, wyjeżdżając na wakacje, poszukuje swobody i prywatności, a mniej...

 • Wynajmujący w najlepszych lokalizacjach handlowych dyktują warunki mniejszym sieciom sklepów

  W Polsce działa już ponad 400 centrów handlowych. Właściciele najatrakcyjniejszych...

 • Wrzesień przyniósł ożywienie na rynku najmu. Nowe przepisy zmieniły sytuację lokatorów

  Wrzesień to dla studentów ostatni dzwonek na znalezienie lokum przed rozpoczęciem...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.