Zawsze na czas i na miejsce

Październik 5 2017 03:42PM

Samochody ciężarowe to stały element krajobrazu polskich dróg. Mijając je, najczęściej możemy się jedynie domyślać, co wiozą. Ale jedno jest pewne – ten, kto powierza firmie transportowej swój towar, ma nadzieję, że dotrze on na miejsce bezpiecznie i w nienaruszonym stanie. 

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że liczba samochodów ciężarowych zarejestrowanych w Polsce pod koniec 2016 roku wyniosła ponad 3 mln. Jest to o prawie 3% więcej niż rok wcześniej. Transport samochodowy posłużył do przewiezienia 1,5 mld ładunków w ciągu roku. Specjaliści oceniają, że zapotrzebowanie na usługi transportowo-logistyczne w Polsce będzie w najbliższych latach rosło, co dobrze wróży firmom z tej branży. (źródło: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/transport-i-lacznosc/transport/transport-wyniki-dzialalnosci-w-2016-r-,9,16.html)

Zawsze w porę 

Rozwijający się dynamicznie rynek transportowo-logistyczny zachęca kolejnych przedsiębiorców, aby w niego inwestowali. To zwiększa konkurencję i wymusza podniesienie poprzeczki dla dotychczasowych i nowych graczy. Klienci wymagają już nie tylko tego, żeby ich towar dotarł na miejsce przeznaczenia. Chcą również, aby odbyło się to szybko. Dlatego coraz więcej firm oferuje usługę typu „just in time”, która gwarantuje, że towar dotrze na miejsce w ściśle określonym czasie. Pozwala to utrzymywać niskie stany magazynowe towarów lub w ogóle zrezygnować z ich składowania, co wiąże się z dodatkowymi oszczędnościami. Ułatwia również zaplanowanie i utrzymanie produkcji, gdyż potrzebne do niej surowce docierają dokładnie wtedy, gdy są potrzebne. Taką możliwość oferuje między innymi firma Matlogistic, która oferuje m.in. transport międzynarodowy – http://www.matlogistic.pl/oferta/transport-miedzynarodowy/

W każde miejsce na świecie 

Rozwój komunikacji (telefon, internet), coraz szybszy transport i rozbudowa sieci dróg sprawiły, że dzisiaj kontakty handlowe mogą utrzymywać ze sobą firmy mające siedziby na odległych krańcach świata. Jeśli ich działalność wymaga transportu towarów, szukają wykonawcy, który się tego zadania podejmie. I wybiorą taką firmę, której sieć dostaw jest najszersza, zaś tabor – najbardziej niezawodny. Często liczy jest również możliwość przewiezienia towarów o nietypowych gabarytach.

Przesyłka pod specjalnym nadzorem

W wielu branżach handel przenosi się do Sieci. Przez Internet oferuje się dzisiaj towary; przez Internet się je zamawia. Wiele firm już nawet nie posiada fizycznie produktów, a sprowadza je dopiero na zamówienie klienta. Firmy transportowo-logistyczne coraz częściej oferują takim przedsiębiorstwom usługę krótko- lub długotrwałego magazynowania. Można również zamówić przepakowanie towarów, ich etykietowanie, kompletowanie, a nawet kontrolę terminu ważności.

Rozsądny wybór firmy transportowo-logistycznej to gwarancja, że nasza przesyłka dotrze na miejsce na czas i w dobrym stanie. Dlatego warto zdecydować się na usługi takiej, która dysponuje najszerszą i najbardziej nowoczesną ofertą.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Polacy wolą kupować własne mieszkania, niż je wynajmować

  Niespełna 5 proc. Polaków wynajmuje mieszkanie na rynkowych zasadach. Ponad 80...

 • Rewolucja na rynku najmu

  Najemcy biur oczekują coraz nowocześniejszych koncepcji w wynajmie powierzchni....

 • Inwestycje w nieruchomości coraz popularniejsze

  Z racji na niskie oprocentowanie lokat bankowych Polacy coraz częściej inwestują...

 • Wynajmujemy apartament na wakacje – na co zwrócić uwagę?

  Wielu z nas, wyjeżdżając na wakacje, poszukuje swobody i prywatności, a mniej...

 • Wynajmujący w najlepszych lokalizacjach handlowych dyktują warunki mniejszym sieciom sklepów

  W Polsce działa już ponad 400 centrów handlowych. Właściciele najatrakcyjniejszych...

 • Wrzesień przyniósł ożywienie na rynku najmu. Nowe przepisy zmieniły sytuację lokatorów

  Wrzesień to dla studentów ostatni dzwonek na znalezienie lokum przed rozpoczęciem...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.