Zawsze na czas i na miejsce

Październik 5 2017 03:42PM

Samochody ciężarowe to stały element krajobrazu polskich dróg. Mijając je, najczęściej możemy się jedynie domyślać, co wiozą. Ale jedno jest pewne – ten, kto powierza firmie transportowej swój towar, ma nadzieję, że dotrze on na miejsce bezpiecznie i w nienaruszonym stanie. 

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że liczba samochodów ciężarowych zarejestrowanych w Polsce pod koniec 2016 roku wyniosła ponad 3 mln. Jest to o prawie 3% więcej niż rok wcześniej. Transport samochodowy posłużył do przewiezienia 1,5 mld ładunków w ciągu roku. Specjaliści oceniają, że zapotrzebowanie na usługi transportowo-logistyczne w Polsce będzie w najbliższych latach rosło, co dobrze wróży firmom z tej branży. (źródło: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/transport-i-lacznosc/transport/transport-wyniki-dzialalnosci-w-2016-r-,9,16.html)

Zawsze w porę 

Rozwijający się dynamicznie rynek transportowo-logistyczny zachęca kolejnych przedsiębiorców, aby w niego inwestowali. To zwiększa konkurencję i wymusza podniesienie poprzeczki dla dotychczasowych i nowych graczy. Klienci wymagają już nie tylko tego, żeby ich towar dotarł na miejsce przeznaczenia. Chcą również, aby odbyło się to szybko. Dlatego coraz więcej firm oferuje usługę typu „just in time”, która gwarantuje, że towar dotrze na miejsce w ściśle określonym czasie. Pozwala to utrzymywać niskie stany magazynowe towarów lub w ogóle zrezygnować z ich składowania, co wiąże się z dodatkowymi oszczędnościami. Ułatwia również zaplanowanie i utrzymanie produkcji, gdyż potrzebne do niej surowce docierają dokładnie wtedy, gdy są potrzebne. Taką możliwość oferuje między innymi firma Matlogistic, która oferuje usługi spedycyjne w Trójmieście.

W każde miejsce na świecie 

Rozwój komunikacji (telefon, internet), coraz szybszy transport i rozbudowa sieci dróg sprawiły, że dzisiaj kontakty handlowe mogą utrzymywać ze sobą firmy mające siedziby na odległych krańcach świata. Jeśli ich działalność wymaga transportu towarów, szukają wykonawcy, który się tego zadania podejmie. I wybiorą taką firmę, której sieć dostaw jest najszersza, zaś tabor – najbardziej niezawodny. Często liczy jest również możliwość przewiezienia towarów o nietypowych gabarytach.

Przesyłka pod specjalnym nadzorem

W wielu branżach handel przenosi się do Sieci. Przez Internet oferuje się dzisiaj towary; przez Internet się je zamawia. Wiele firm już nawet nie posiada fizycznie produktów, a sprowadza je dopiero na zamówienie klienta. Firmy transportowo-logistyczne coraz częściej oferują takim przedsiębiorstwom usługę krótko- lub długotrwałego magazynowania. Można również zamówić przepakowanie towarów, ich etykietowanie, kompletowanie, a nawet kontrolę terminu ważności.

Rozsądny wybór firmy transportowo-logistycznej to gwarancja, że nasza przesyłka dotrze na miejsce na czas i w dobrym stanie. Dlatego warto zdecydować się na usługi takiej, która dysponuje najszerszą i najbardziej nowoczesną ofertą.

Skomentuj Post

Dodaj własny komentarz

 • Najnowsze

  Zobacz najnowsze i najważniejsze artykuły:

 • Polacy wśród internautów najczęściej blokujących reklamy

  Na całym świecie ponad 200 mln internautów blokuje reklamy w przeglądarkach....

 • Ponad 7,5 mln polskich internautów blokuje reklamy

  Liczba polskich internatów blokujących reklamy szybko rośnie i przekracza już...

 • Dzieci spędzają średnio około 18 godzin tygodniowo w internecie

  Ponad połowa dzieci w wieku 10–15 lat ma urządzenia mobilne z dostępem do...

 • Większość internautów akceptuje mniej agresywne reklamy w sieci

  Reklama w internecie jest akceptowana przez większość odbiorców, o ile nie utrudnia...

 • Agencje PR nie są obecne w spółkach Skarbu Państwa

  Automatyzacja treści i schyłek mediów opiniotwórczych to jedne z ważniejszych...

 • Oklejanie samochodów sposobem na skuteczną reklamę Twojego biznesu

  Biznes rządzi się swoimi prawami i wymusza na biznesmenach kładzenie dużego nacisku...

 • Polecane przez The Business Times:
 • Polecane przez The Business Times:

Pomysł Na Biznes

Jeśli chcesz, żeby biznes nie krył przed Tobą tajemnic warto na tym forum wymieniać się poglądami.

Biznes Plan

Biznesplany różnych firm, przykładowy biznes plan, gotowy biznes plan.

Inwestowanie

Giełda Papierów Wartościowych, Forex, Fundusze Inwestycyjne, Złoto i Surowce.
Agencja Marketingowa
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 3.0.01.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46 lok.1, Jelcz-Laskowice, 55-220
www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.